Książka
Książka

Książka

O książce „Ogród dla Każdego”.

Od laika do ogrodnika.

„Ogród dla Każdego”

Ogród dla Każdego – zapraszam 🙂

Zapraszam do książki, do Ogrodu dla Każdego. Niezliczona ilość bezsennych nocy i długich wieczorów przemyśleń, lata praktyki i nauki, ciągłe dążenie do lepszej wersji ogrodniczej siebie zaowocowało powstaniem super, fajnej, merytorycznej, przyjaznej książki zaopatrzonej w praktyczne miejsca na zapiski, tematyczne spisy i listy.

Jestem głęboko przekonana, że ogrodnictwo jest dla Każdego i jeśli tylko się chce można być ogrodnikiem, pasjonatem, pasjonatką zieleni. Można być opiekunem kilku doniczek, można w posiadaniu mieć hektary, być ogrodnikiem miejskim lub uprawiać tereny poza miastem, na balkonie, tarasie, czy patio hodować rośliny, lubować się w koszeniu trawy albo kwitnących kwiatach,w ogrodzie użytkowym lub widokowym – każdy z nas jest inny, ma inne podejście do życia, inną historię, podąża ku własnej przyszłości i to jest piękne. W tej podróży życiowej zapraszam do szanowania, pielęgnowania, podziwiania natury, do ogrodu naturalnego w którym wszystkie stworzenia mogą czuć się dobrze, pozostając ze sobą w możliwej współpracy.

Książka ta, wzbogacona o miejsce na notatki, pomoże Ci w rozpoczęciu wielkiej przygody. Podaje na tacy praktyczne wskazówki, sprytne rozwiązania, inspiracje. Czerpie z natury, doświadczenia oraz wiedzy zdobytej podczas studiów i ponad 10-letniej pracy w branży ogrodniczej. Duży, mały, nowoczesny, wiejski, przydomowy, na balkonie – każdy ma swój ulubiony ogród.

Do sprawnej współpracy między pomysłem a realizacją potrzebny jest pomysł, plan, wiedza.

Ta książka jest mieszanką wiedzy i doświadczenia. Korzystając z niej: 

  • dowiesz się, jak utworzyć na balkonie zieloną oazę, miejską dżunglę lub własną farmę, dobierając odpowiednie względem wystawy na kierunek świata rośliny
  • uświadomisz sobie, jaki może być Twój ogród marzeń
  • dowiesz się, jak tworzyć i pielęgnować kompozycje roślinne
  • poznasz naturalne metody pielęgnacji, nawożenia roślin i zapobiegania     chorobom.
  • przeczytasz o hortiterapii, uprawie współrzędnej, roślinach miododajnych, wskaźnikowych oraz poprawiających jakość powietrza w mieszkaniu.

Motto książki: Od laika do ogrodnika.

Warto wiedzieć! Oprawa książki „Ogród dla każdego” wykonana została na ekologicznym papierze CRUSH olive produkowanym przy użyciu pozostałości z oliwek (zastępują one 15% celulozy). Forest Stewardship Council® zajmuje się promowaniem odpowiedzialnej gospodarki leśnej na świecie.

Format: A5 | liczba stron: 130 | Oprawa: kartonowa z gumką (piękna i praktyczna)

Media:

F: Pani od Zieleni – https://www.facebook.com/Paniodzieleni

I: ogród Cecylii – https://www.instagram.com/ogrod.cecylii/?fbclid=IwAR2P69Z0yUQcKz6o-gMItHlphiMWccpCkGkgf2B6Xdyt1nnMUA_ZPBAHRCM

Patronat: Biokurier , Mamywsieci.pl https://www.instagram.com/p/CNuQrr1qNUV/

Książki już wyruszyły w świat. Prawdziwe, piękne, pachnące farbą drukarską i ekologicznym papierem Crush Olive. Pełne inspiracji, dobrych słów i konkretnej wiedzy.

Tutaj wiele ciekawostek

oraz filmiki

Można dowiedzieć się jak z resztek, wytłoczyn, skorupek oliwek, migdałów, kawy, cytrusów powstaje nowy produkt.

Podejmując świadome decyzje decyzje i wykorzystując potencjały razem możemy zmieniać świat na lepszy.

Przeczytać ciekawy wywiad możecie pod tym linkiem

https://biokurier.pl/dom-i-ogrod/ogrod-ekologiczny/swiat-zacznij-zmieniac-od-siebie-i-od-ogrodu-cecylia-ciechanska-o-poczatkach-ogrodniczej-pasji/

Serdecznie polecam i zapraszam:

Książkę „Ogród dla Każdego” możecie zamówić tutaj:

oraz na allegro – u sprzedawcy: Wydawnictwo Gaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *